| madaluhsha a întrebat:

hei catelul meu atunci cand aude o salvare care trece pe sosea bine si se aude sirena incepe sa urle. Intrebarea mea este el incepe sa urle din cauza ca vrea sa imite sirena sau poate exista si alt motiv? Ms anticipathappy

Răspuns Câştigător
| r4uL a răspuns:

Catelul tau incepe sa latre din cauza faptului ca Salvarea de pe sosea este foarte zgomotoasa si poate o uraste. Daca dupa ce latra da din coada si scoate limba afara inseamna ca incearca sa o imite insa nu se stie big grin. Oricum... este un catel/catea. Te iubeste sigur iar fiind cel mai bun prieten al omului va intelege daca ii vei vorbi si ii vei spune ca nu trebuie sa se sperie tongue... FUNDITAhee heebatting eyelashes :X?

7 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

E din faptul ca acel zgomot il deranjeaza, de aceea urla. Asa cum latra la persoane necunoscute, asa urla si cand aud sirenele de la ambulante sau vreo masina de politiehappy

| shadovv a răspuns:

Cainii aud zgomote si de pe frecvente mai joase/inalte. El aude sunete pe care creierul tau nici nu le poate imagina. Deci iti dai seama cat de oribil ar putea fi sirena pentru el?

| @*iubitza*@ a răspuns:

Este ceva normal, cainele matusi mele latra la tren dar da din codita si scoate limba, deci cred ca vrea sa-l imite sau sa se joace.

| Bibiutza a răspuns:

Asa fac toti cainiwinking

| misskitty a răspuns:

E clar ca il deranjeaza sunetul si devine nervos.in nici un caz nu vrea sa imite asa ceva

| n0name a răspuns:

Tu n`ai ce intrebari sa pui mah?laughing toti cainii fac asatongue

| madaluhsha explică:

POy mah in primul' rand nu toti fac asa si in al doilea rand vroiam sa aud mai multe pareritongue