| Georgiana_Popovici_1995 a întrebat:

Bună ( iar) am și eu 3 întrebări. Pentru cine are cățel ( bichon).
1. Am observat că are ochișori roși si umflații. Ce trebuie să fac pentru a reveni la normal?

2. Are o lună și 3 săptămâni. Ma confrunt cu problema cu purici. Veterinarul a zis să nu îi fac băiță. Știți alte soluții?!

3. La o lună și 3 săptămâni nu are dințișori deloc. Este normal?!

Fundă!

Răspuns Câştigător
| MonixKiller a răspuns:

Dacă are ochii umflați sunt diverse cauze, ar trebui sa il duci la veterinar cât mai curând posibil.
2 Nu trebuie sa ii faci neaparat baie, încearcă sa il dai cu soluție in jurul gâtului sau sa ii cumperi o zgarda antipurici.
3 Este puțin întârziat dar destul de bine. In mod normal la 4-6 saptamâni ii cresc dinții de lapte. Ar trebui sa consulți veterinarul deoarece creșterea dinților a întârziat 3 saptamâni.

1 răspuns:
| EkToR a răspuns:

1. poate fi o alergie veterinarul o sa iti dea niste picaturi posibil sa i se inroseasca mai rau dupa administrare dar o sa dispara in maxim o saptamana.
2.Sgarda anti purici sau o solutie anit purici.
3.Du-te la veterinar nu prea e normal sa intarzie 3 saptamani...