| DiaDiana12 a întrebat:

Buna,am un cățel bichon de 3 luni jumate și acum câteva săptămâni am observat ca se tot scărpina, i-am facut baie și am văzut ca are mulți purici, i-am luat o zgarda anti purici si cred ca am încercat sa ii dau cu 3 soluții diferite la ceafa dar degeaba. Aparent are mult mai mulți, cand i-am facut al 3 lea vaccin am intrebat veterinarul dacă are ceva de purici si i-a făcut un vaccin, il tin cea mai mare parte în casa efectiv e plin de purici si nu stiu ce sa ii mai fac, dau funda!

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

La al meu a funcționat spray-ul, și îl las să meargă prin curte lângă pisici, a mai luat purici dar au dispărut după.

| Legion7X a răspuns:

Zgarda foresto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rândul deparaziteaza l intern
Apoi tunde l scurt
Fa i baie și da i cu fiole după ceafa
E imposibil sa nu scape de purici un cățel atât de mic.
Ești sigura ca are purici? Ei se mai pot scărpina și dacă mănâncă prea multă proteina