| cezcez a întrebat:

Am un catel bichon havanez de 2 ani si cateva luni! si numai scap de purici i-am pus tot felul de solutii frontline si nimic spuneti-mi ce este de facut! dau funda!

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Ar trebui mai intai o baie cu sampon special pentru caini de la petshop si apoi puneti picaturile de PARAKILL!

| KanezuY a răspuns:

Tunde-l.

| cezcez explică:

Diana17 catelul are 8 kg cam cate picaturi sa ii pun?

| Diaana17 a răspuns:

Bună, cumpără-i picături PARAKILL. Îi pui după ceafă (ca să nu poată să se lingă și ai grijă să nu îți atingă pielea picăturile alea ție) atâtea picături în funcție de câte kg are cățelul, și acolo unde vrei să i le pui, taie-i puțin din blăniță. Dacă după o lună vezi că mai are purici, îi pui din nou la fel ca prima dată, eu am cumpărat picăturile astea de la veterinar.
Dacă nu, mai este o pastilă care îi elimină purecii garantat 3 luni, costă 75 lei, dar nu știu exact de unde o poți compăra, poți încerca tot la veterinar. O zi frumoasă!

| Diaana17 a răspuns:

8 kg=8 picături
Îi pui două-3 picături și aștepți putin, după mai pui și restul ca să atingi bine toată porțiunea și nu uita să îi tunzi acolo puțin din blăniță.