| Talmacel_Alexia_1999 a întrebat:

Buna!
Iar va deranajez cu papagalii.
Am văzut pe net ca femela dar si masculul stau pe oua.
Dar daca pun in alta cusca masculul, femela va sta si in locul lui pe oua?
Am văzut ca ar trebui ca noaptea sa stea femela si ziua masculul. Daca separ masculul de femela(intr-o colivie lângă cusca celalalta.Il separ pentru ca este rau) femela va sta si in locul lui pe oua?

Ofer funda!
Este urgent!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cum o sa-i separi? Cine crezi ca-i aduce de mancare femelei cand sta pe oua! Tu crezi ca asa se cresc niste vietati, dupa cum vi se scoala voua? Exista niste reguli, puneti mana si cititi!

| untu a răspuns:

Lasati-le papagalii sa se descurce singuri, asa cum s-au descurcat si alte pasari in salbaticie! Nu-l separa masculul in alta cusca, lasa-l sa stea impreuna si se ajuta unul pe altul reciproc, unul sta pe oua si altul ia pauza si sa manance si sa bea apa si apoi vine sa faca schimbul si sa stea pe ouale in cuib!

| Talmacel_Alexia_1999 explică:

K0sti
Baiatul este foarte rau nu doar cu mine si cu fata ii da cu ciocul si ma gandesc ca s-ar putea sa sparga ouale.