| 0marry0 a întrebat:

Hamsterita mea a facut pui, cam 10, dar am ramas cu 4, dupa doua saptamani, ea fiind la prima nastere.

Iar eu nu am scos masculul din cusca, ar fi trebuit?

Masculul e mai grijuliu ca femela, el le tinea de cald si avea grija de ei cand ea era disperata si sarea peste ei...

Si cand ar trebui sa-i separ pe pui de parinti?

Deoarece am observat ca parintii nu-i lasa sa incerce morcovi. Asa ca nu stiu daca au grija de ei sau incep sa-i atace ca sunt prea mari...

1 răspuns:
| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

Si eu am avut hamsteri. tin minte ca mama lor a mancat cativa pui :-&...Am cautat pe internet informatii si scria ca trebuie sa le dai O TONA de mankre la parinti.Adik pe tata trebuie sa il scoti de acolo. Apoi, cand hamsterii au blana si dinti, ii poti mutahappy. Numai sa stie sa manancewinkingSi ai grija cu apa.

Take Care