| razvilol a întrebat:

Ieri am achizitionat 5 papagali nimfa. Problema e ca am mai avut o femela de 3 ani si ea are ceva cu unul dintre ei cu un mascul, tot merge dupa el si il ciuguleste. Cu restul nu are treaba numai cu unul dintre masculi in varsta de 2 ani si ceva.

Numai ea il ciuguleste nu e chiar ciugulit.Il musca da nu il musca tare. Numai ea il musca da el stau sau mai fuge de ea cateodata.Nu e problema de loc au loc cult e o voliera de 1m/1, 70 si inaltimea de 2 m.

1 răspuns:
| StefanutzZzZz a răspuns:

Pai probabil e sezonul de imperechere.Lasai asa ceva timp si vezi ce se intampla.