| Helpmeforfree a întrebat:

Bună.
Ieri mi-am luat un mascul perus de 6 luni,este bland si docil tinand cont ca e din crescatorie.
Am si eu niste intrebari :
De ce nu canta, doar ciripeste?
Trebuie sa il las liber din cusca? Cusca e ok pentru un papagal, are adapatoare, spatiu de mancare, bat, leagan, pe jos are foaie pe tavita si ii cumpar azi inca o jucarioara. Stau foarte mult cu el, ii dau multa atentie, ar trebui sa il las si afara? Adica parca e sechestrat, dar nu pot sa il las in afara custii... Oare duce o viata urata?

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Il poti lasa si pe afara sub supravegherea ta pentru a vedea cum se comporta.

| Helpmeforfree explică:

Daniel...e nu il pot lasa din cusca, nu ca nu as vrea