| AmySiAtat a întrebat:

Buna sad. Imi doresc din tot sufletul sa adopt un Bichon si nu gasesc crying. Tot caut pe adoptiicaini.ro si pe multe alte site-uri de o luna si nu gasesc nimic. crying. Daca stiti pe cineva care da spre adoptie un bichon sau chiar voi va rog din inima contactati-ma la amyandreutzza@yahoo.com. Sunt din Bucuresti. Va multumesc din suflet. sad Va rog fara comentarii jignitoare si rele. sad

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Este foarte greu sa gasesti un caine de talie mica, spre adoptie.Cauti in zadar.
Daca nu ai posibilatea,poti sa mai astepti,un caine necesita si alte cheltuieli,nu doar contravaluarea lui(sedinte lunare la cosmetica canina,consultatiile veterinare,vitamine,mancare,jucarii etc.),numai vorbesc de stricaciunile care le va face in casahappy
Poti sa pui bani de o parte, de exemplu alocatia de la scoala, vorbeste cu parintii tai despre asta.Un bichon fara pedigree, luat de la o persoana fizica, costa maxim 150euro, sa nu cumva sa cumperi de la asa zisele canise care au toate rasele disponibile, ele aduc caini din strainatate si ii vand aici, majoritatea bolnavi.Singurele canise serioase,sunt cele inscrise in Asociatia Chinologica Romana,dar poti cumpara de la o persoana fizica. Poti adopta un metis, sunt la fel de iubitori, sunt atatea posibilitati, mai ales ca esti din capitala! Sunt o gramada de adoposturi, uita-te si pe internet.O sa gasesti un caine de talie mica.Nu te lua dupa anunturile care doneaza caini, majoritatea sunt bolnavi, persoanele care pleaca din tara sau alte probleme, lasa la persoane din familie sau sigure.Nu te baza pe aceasta varianta. Sper ca te-am ajutat! Daca doresti sa te ajut cu orice altceva, sa imi ceri ajutorul!winking
Mult succes!

3 răspunsuri:
| piTiCcu a răspuns:

Buna,du-te la un Pet Shop de animale si cumpara de acolo.Mai bine decat sa iei o corcitura de la nu stiu ce tigan. happy

| Adrry00 a răspuns:

Buna!
E foarte greu sa gasesti un catel cam de 6 milioane gratuit! Eu cred ca ar trebui sa renunti la ideea de ati lua bichon pentru ca e aproape un miracol sa gasesti pe internet asa ceva.In cel mai bun caz sa-ti iei de la cineva cunoscut si sa-i dai o suma simbolica de bani.Si sa stii ca sunt o gramada de catei la adaposturi care mor zilnic eutanasiati sau chiar sfasiati de altii.Ai face o fapta foarte buna sa-ti iei un caine de la un adapost si acolo sunt medici veterinari care iti zic cat cresc si ce varsta au, unii au vacinurile facute si la fiecare adoptie ti se da o lesa de 8 metri si un sac de macare(1 kg), asa e la adapostul din Ploiesti, la Bucuresti nu stiu cum e.Si se poate sa gasesti si pe strada un catel care sa-ti placa.
Mult noroc in ati gasi un catel pe placul tau!

| AmySiAtat explică:

Gata.multumesc mult. Am gasit deja pui de shih-tzu, baietel Ms mult oricum.