| oana1 a întrebat:

imi spuneti si mie cum sa am grija de o broscuta testoasa de apa dulce si ce sa-i dau sa manance?

Răspuns Câştigător
| music4ever a răspuns:

Sa nu o hranesti cu pesti mai mici deoarece poate sa moara :ori te duci la un petshop si cumperi mancare de broasta :eu am luat creveti(zicea ca aia ii plac)asa zicea alaa de la magazin broasca mea manaca orice deci poti sai dai si crenvusti si salam sunca parizer cane care o mananci si tu dar in bucatele mici in legatura cu apa trebuie schimbata la 2 zile altfel de murdareste tare dar nu uita trebuie sa speli si insula:cumperi ceva de ceramica care arata ca o insula si o pui in acvariu ca sa se urce pe ea buna apa o pui un pic mai sus de inceputul insulei deci micuta si in fiecare zii o las prin casa sa umble 20-30 min dar stai cu ea sa nu intre pe sub dulapuri si paturi apoi cand creste mare o poti lasa singura crede-ma a mea a stat prin casa fara sa o gasesc timp de o luna fara apa fara mancare da nu o murit npc pentru raspuns

6 răspunsuri:
| florynnaa a răspuns:

Nu stiu de hrana.cred ca intr-un petshop, sau la rafaelo, intr-un magazin de animale.cred ca ar merge si cu salata verde.si o pr de-a mea are da nu mi-a spus nimic de ele.succes.funda?

| music4ever a răspuns:

Funda plslove struckbig grin:*

| music4ever a răspuns:

Ms multlove strucklove strucklove strucklove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Iti recomand sa mergi intr-un petshop pentru ca acolo gasesti tot ce iti trebuie pentru ingrijire si tratare sau in caz de boala. Mancarea pentru ele trebuie sa contina gamarus sau pestisori uscati. Trebuie sa achizitionezi un terariu special pentru broscute si sa pui apa in el iar marea grija este iarna pentru ca trebuie sa ii cumperi un incalzitor pentru a-i tine temperatura constanta la 25 max 27 de grade, astfel indepartezi grija unei raceli ce duce de cele mai multe ori la deces. Mai sunt niste uleiuri cu care poti sa o ungi pentru pofta de mancare si intarirea sistemului imunitar(Elixir se numeste) sau poti sa ii mai dai calciu sub forma de bloc mineral sau pudra. Mult succes.

| Lorena_8993 a răspuns:

De macat sa ii dai pestisori mici