| madalinnnaa a întrebat:

Am o broscuta testoasa...cam la cat timp ar trebui sa o hranesc?

4 răspunsuri:
| ღNuTzAღ a răspuns:

In functie de varsta broastelor, administrarea hranei se va face diferentiat. Astfel, la testoasele tinere, administrarea hranei se face la intervale mai mici, la inceput de doua ori pe zi, iar apoi, o data pe zi, pe cand cele adulte, hranirea se va face o data la doua sau trei zile.

| madalinnnaa explică (pentru ღNuTzAღ):

Pai a mea are in jur de 10 ani si ii dau de mancare cam tot la 3 zile....si nu stiam daca e corect asa... multumesc :*

| vrabiuta a răspuns:

O hranesti zilnic cu o ratie bogata in minerale ii dai sa manance doar o data pe zi

| SoKawaii a răspuns:

2 ori pe zi dar daca e marisoara cam 3 -- 4 meze per zi. ai grija! funda?