| andra0256 a întrebat:

In curand vreau sa imi cumpar un shih tzu, mai exact o catelusa si vreau sa va intreb pe cei care au shih tzu (de rasa pura) de cand erau pui (2 luni) cum s-au comportat? Sunt jucausi? Mananca boabe uscate? Cat de des trebuie sa isi faca nevoile? S-ar juca, cu jucarii pentru catei? Este adevarat ca nu le pica parul? Dorm noaptea (ma refer daca nu latra sau daca va lasa sa dormiti)? V-au distrus lucruri? Cand/daca i-ati lasat singuri acasa v-au distrus lucruri? Va multumesc.

4 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Pai fiecare caine are personalitatea sa si ca atare se comporta diferit cat despre restul va trebui sa il intrebi pe crescatorul de unde ii ei( el are informatii mai detaliate fiindca a avut mai multe generatii).

| andra0256 explică (pentru EneCristian):

Intrebarea era adresata celor care au shih tzu...

| EneCristian a răspuns (pentru andra0256):

Da clar cineva care are aceeasi rasa iti va raspunde avand exact dreptate fiindca again caine sunt diferiti si au propia personalitate cat despre ei doar crescatorul poate sti eu vreau sa te ajut dar daca tu o arzi gen batman atunci bine.

| andra0256 explică (pentru EneCristian):

Multumesc de raspuns...