| XoXoPixii a întrebat:

Bună!
înafară de mâncare specială de hamsteri, varza și morcovul, ce mai mănâncă un hamster?
o săpt. nu va avea apă fiind că nu este rezervorul de apă bun, ce aș putea să-i dau ca să-și asimileze apă?

FUNDĂĂĂ!

Răspuns Câştigător
| totElodia a răspuns:

Un hamster nu trebuie lasat nici 5 ore fara apa. Va muri cu siguranta dupa primele 2 zile. Pune-i macar intr-un dop de sticla si ai grija sa i-l schimbi regulat.

8 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

De ce nu ii improvizezi un vas pentru apa pana il repari pe celalalt? Si cereale mananca, porumb.Nu il lasa fara apa.

| Emena a răspuns:

Cumpara o sticla de apa plata de la magazin. Ce ar fi daca tu nu ai bea apa timp de o saptamana?

| thalyslly a răspuns:

Mananca cam toate fructele si legumele (exceptie ceapa, usturoi).apa are nevoie neaparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa tu hamsterul fara apa si vei merge sa iti cumperi altul. Are nevoie de APA, cum avem si noi, asa ca fa bine si asigura-i asta. De ce naiba va luati animale daca le chinuiti si nu stiti sa le cresteti?

Răspuns utilizator avertizat
| Letty18 a răspuns:

Marhappy

| XoXoPixii explică:

Eu am avut un hamster și a rezistat 3-4 luni fără apă...