| Șttefania a întrebat:

Buna!

Mi'am luat un hamster ieri

O cheama Pucca

Ea s-a cam adaptat in cusca in care o tin

Eu zic ca are destule acolo

Ieri cand am luat'o i'am dat morcovi, castraveti si niste varza

Dar nu mananca deloc Abia daca a mancat niste varza noaptea[nu i'am dat mancare pentru hamsteri]

E ceva normal sa nu manance?

Si daca trebuie sa ii dau mancare de hamsteri cat ar costa?:d

FUNDA

6 răspunsuri:
| irinuca a răspuns:

Marinu stiui, hamsterul mănâncă o mulţime de lucruri însă are nevoie şi de timp pentru a se adapta. O ai de ieri, mai aşteaptă puţin. Încă nu s-a adaptat complet. Ce specie de hamster ai?
Apoi, verifică dacă îi place substratul din cuşcă. Că nu orice rumeguş e bun pentru hamster, cel din răşinoase poate fi fatal unora.
Uite, aici găseşti o listă cu alimentele pe care le poate mânca un hamster pitic rusesc.
http://www.animalutul.ro/......esti/1523/

| miruna013 a răspuns:

10 lei kgbig grin

| Kiyy a răspuns:

Trebuie sa se mai acomodeze cu locul.
Eu zic sa ii pui morcovi si salata... dar nu foarte multe pentru ca este mica si cred ca se satura destul de repede happy

| gabytza_3730 a răspuns:

Buna.in primul rand trebuie sa-i dai un fel de mancare, nu atat de mult pentru ca ea o sa manance doar ce ii place si apoi restul se vor "imbiba" cu pipi(din talas-rumegus) si lor nu le mai place.In al doilea rand daca este micuta, trebuie sa i le rupi mic pentru ca ea sa le poate manca.Eu am un porcusor de guineea de vre 2 ani, dar ea este mare, ii dau un castravete intreg si in 10-15 min nu mai arerolling on the floor. Cumparai si niste batoane de rontait, am vazut in Careefour costa cam 5-6 lei.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o sa inceapa sa manance cand o sa se obisnuiasca cu locul... dar totusi ar fi bine sa te interesezi si de mancare de hamsteri...

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Am si eu 2 hamsteri si le dau morcovi varza dar trebuie neaparat sa ii dai si mancare speciala pentru hamsteri cam intre 8-si 10 lei costa nu este foarte scump si inca ceva eu zic s-ar simti foarte bine daca in cusca pe care o ai ar avea si o rotita unde sa faca miscare, si cu timpul poate ii iei si un partener s-ar simti mult mai bine ar avea un prietenhappy