| CurcubeulColorat a întrebat:

Iubesc animalele, mai exact cainii! Pt ca sunt inca minora si totusi, copil, as dori sa incep prin a crea un blog despre cel mai bun prieten al omului, care sa contina poze, informatii; deja am inceput sa lucrez la el, dar sunt la inceput si pana o sa-mi dau seama bine cum sa-l manuiesc mai dureaza probabil cateva zile.Am sa va impartasesc si voua ce as dori sa fac in viitor, dupa ce o sa termin scoala si bineinteles, o facultate.As dori sa infiintez un institut, ceva, pentru a ajuta animalele orfane, de pe strada; pentru a le putea oferi un loc unde sa doarma, mancare, iubire si poate ulterior si un stapan iubitor.Sunt constienta de faptul ca pentru asta e nevoie de bani, dar consider ca prin munca pot sa obtin ceea ce vreau.As vrea sa aflu si parerea voastra despre ceea ce-mi doresc sa fac.

5 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna CurcubeulColorat,
Mie cel putin mi se pare o idee inventiva, una care ar face multe animale sa aiba o "casa", un loc unde nu vor trebui sa caute mancare si sa indure zile intregi fara sa gaseasca mancare.
Ca un mic sfat, blogul tau ar putea contine si logo-uri prin care sa faci alte site-uri de adoptii de animale promovate de exemplu http://www.adoptiicaini.ro/promovare/ sau http://www.adoptiipisici.ro/promovare/
Daca muncesti si inveti si ajungi sa castigi destul de bine vei avea posibilitatea sa infiintiezi un adopost sau institut cum il numesti tu pentru animalele orfane. In acest fel, poate isi vor gasi un stapan care sa le ofere atentia bine meritate, dragoste neconditionata si mai presus de toate "un prieten" pe care poate sa conteze mereu.
Mult succes in ceea ce vrei sa faci si sper eu ca visul tau sa devina realitate.
Apreciez ceea ce vrei tu sa faci, important e sa nu spui niciodata "nu" si sa mergi mai departe.
Pa, pa

| Patry a răspuns:

Sa sti ca m-ai emotionat foarte tare. Te felicit si te admir foarte mult ca te gandesti la "sufletele pierdute". Te felicit. Iti doresc mult succes. Sa fie cu tine ca sa te ajute sa iti creezi institutul! Paste fericit!

http://academiadegashca.catavencu.ro/......s_lips.jpg

| thealchemist a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incerci sa faci cunoscuta cauza protejarii animalelor in rindul prietenilor tai. ai aici 2 petitii:
http://www.ptroa.co.il/petition/index.php
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform
si ar trebui sa le promovezi dar sa fii atenta cu filmele ca ar putea fi genul care pot produce traume. deci sa semnezi e una, dar nu e nevoie sa vezi filmele, ar putea fi prea mult, incearca doar sa-ti faci prietenii sa fie interesati si sa semneze.

| lunarwolf a răspuns:

Mi se pare un super act de caritate. As vrea si eu sa fac asa ceva,insa am alte 'teluri' in viata. Daca imi ramane timp liber,insa,de ce nu?thinking Iubesc animalele si as face foarte multe pentru ele. Ma bucur ca mai exista oameni care se gandesc la binele tuturor sufletelor neajutorate din tara.
Eu zic ca ai face un mare bine. Atat animalelor,cat si tie. Nu cred ca faci asta ca sa primesti rasplata,ci pur si simplu din iubire. Dar tin sa te instiintez ca cine face o fapta buna,primeste inapoi inzecit! happy
Ar fi chiar frumos sa te apuci de asa ceva. Sa speram ca varsta nu te va influenta si ca, atunci cand vei creste, vei ramane cu aceleasi scopuri nobile.happy

| aGviLa a răspuns:

Un sfat bun pentru un inceput maret. -Tine capul sus si nu da inapoi daca apar greutati in ceea ce vrei sa faci- Pace!