| Elly4all a întrebat:

la ce loc va ganditi cand auziti de "la rascruce de drumuri"? thinking

Răspuns Câştigător
| mcandr3y a răspuns:

Buna!
La o intersectie in care se afla cate o masina in fiecare parte - primul lucru... dar dupa ce mai analizez expresia, daca se poate spune asa, ma gandesc la intersectia dintre viata si moarte la momentul acela cand omul moare si se duce pe lumea celor drepti!

15 răspunsuri:
| elena a răspuns:

La Emily Bronte.

mira
| mira a răspuns:

La momentul optiunilor cruciale. Mira

| Elly4all explică:

Stiu ce inseamna rascruce de drumuri!, da eu va intrebat la ce loc va-ti putea gandi cand auziti aceasta prop. Multumesc!

Janina
| Janina a răspuns:

Ma gandesc la un camp deschis, ceva un spatiu liber unde se bifurca drumurile tongue

| alexa a răspuns:

Loc unde se încrucişează sau de unde se separă două sau mai multe drumuri(din dextongue)
adica intersesctie mai pe scurtwinking

| alexa a răspuns:

Te referi la viata? cand ai de facut o alegere importanta si esti in impas si trebuie sa te decizi la un anume lucru...
k daca nu e sensul lui propriu de intesesctie atunci km asta il vad eu ca fiind cel figurat

auran
| auran a răspuns:

Un moment cand ajungi - si viata ti se schimba

| afrodita17 a răspuns:

La o crasma sau o bodega, asezata special in ''cale'' laughing

| yoannah a răspuns:

Eu una ma gandesc la iubire:X:Xday dreaming

cand drumul voietii mele se intersecteaza cu drumul vietii jumatatii meleday dreaming

Cam siropos nu?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Răscruce de drumuri: intersecție cu mai multe străzi / drumuri, bifurcație.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Hanul Ancutei. o rascruce de drumuri plina de legende si povesti.si de istorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu ma gandesc la un loc pustiu unde ploua.Probabil ca toti ajungem la un moment dat sa nu mai stim pe ce drum sa mergem si suntem confuzi si tristi exact ca locul pe care eu mi-l imaginezwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
La un loc deschis, unde drumul meu se bifurca si trebuie sa aleg calea pe care am sa merg in continuare! happy

| baba a răspuns:

Conflict interior

| cryingman a răspuns:

Sapte strazi, din Cartierul Gruia din Cluj-Napoca (se intalnesc intr-o intersectie sapte strazi)