Întrebare recomandată | iubiticalove22 a întrebat:

Buna!
Ma ajutati va rog foarte mult.Eu am niste papagali si incep sa se scrapine la nas, unu dintre ei a facu un fel de buba pe cioc. Va rog ajutati-ma sa ii vindec.Dau FUNDA!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SherryXoX a răspuns:

Du-te cu ei la veterinar, cred ca o sa.ti dea niste picaturi...asa fac ei de obicei nu stiu exact de la ce dar nu e motiv de panica

| iubiticalove22 explică (pentru SherryXoX):

Dar m-am dus cu unu (care a facut primul chestia aia pe nas) si mi-a dat sa ii ung cu un fel de crema alba si a muritcrying

5 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Ar trebui sa îi duci la veterinar, e cea mai buna solutie. Poate au psitacoza, o boala data de chlamidii, care se pot transmite si la om.

| Andr3y007 a răspuns:

Du-te si cu ceilalti la veterinar

| StewartCassie a răspuns:

Buna.
La papagali trebuie sa le tai putin din cioc, stiu ca am o verisoara care are papagali. Ai vorbit cu un medic veterinar? Poate au facut o infectie, sau e cum zic eu, trebuie sa le tai.

| gabyS98 a răspuns:

Du-te cu ei la veterinar, cred ca o sa.ti dea niste picatur