| mango88 a întrebat:

Buna, mi-a disparut motanul in varsta de 8 luni din 22 august. nu stiu ce sa mai fac. nu a fost plecat mai mult de cateva ore. stau la casa

Răspuns Câştigător
| acerr a răspuns:

Eu am avut 4 motani, unul a plecat si a venit dupa 8 9 zile, unul a plecat si nu sa mai intos.Si cel care pleca si venea,aici a fost vina mea, nu trtebuia s ail mai las, a tanversat o strada si l-a luat unul intentionat, putea evita, si uite asa am plans si sufeit vre o 2 ani! eram atasata nu am cuvinte,dormea pe burta mea,era un gentelman,nu se urca, nu cauta mancare, puteam sa las pe masa, el venea doar cand il strigam. avea o personalitate aparte! cum am zis era un domn. acum mai am doi care stau la geam pe o masuta cu o plasa sigura, stau se uita si au aer

32 răspunsuri:
| GrecuMariaaa a răspuns:

La varsa de 8 luni mi se pare ca intra in calduri prima oara, daca nu era castrat a fugit sa caute o femela si probabil s-a ratacit.
Imi pare rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai poze cu el pune un anunț pe internet, poate îl recunoaște cineva pe stradă și ți-l aduce înapoi.

| mango88 explică (pentru GrecuMariaaa):

Se poate rataci asa usor? credeam ca stiu drumul inapoi spre casa?

| mango88 explică (pentru anonim_4396):

Am pus anunt cu poze, dar nimic?

| darrio2007 a răspuns:

A plecat dupa mâțe. Se intoarce.

| mango88 explică:

Se poate sa fie plecat atata timp dupa o pisica? era foarte atasat de mine. mai sunt sanse sa se intoarca acasa?

| mango88 explică (pentru darrio2007):

Multumesc! Doamne ajuta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Motanul este maidanez? Sau de rasă? Poate ca nu s-a ratacit, poate ti la furat cineva. Pune poză cu el in statiile r a t b, si daca oferi recompensă o sa il gasesti repede.Esti din Bucuresti?

| Vikaa a răspuns (pentru GrecuMariaaa):

Motanii nu intra in calduri..doar pisicile

| Vikaa a răspuns (pentru darrio2007):

Nu toti motanii se mai intorc acasa dupa o perioada de stat dupa poponeata pisicilor, raman ai strazii.

| mango88 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Este maidanez. L-am crescut de mic. Sunt intr-un sat de langa Oradea Bihor. am scris in anunt ca ofer recompensa. Sper aa fie bine si sa se intoarca. Doar ca miercuri se fac 2 sapt ca ii plecat si mi-e frica
ca nu va mai veni?

| mango88 explică (pentru Vikaa):

Doar ca simt pisicile in calduri si pleaca dupa ele.nu?

| mango88 explică (pentru Vikaa):

Sper sa nu fie asa

| darrio2007 a răspuns (pentru Vikaa):

Dar unii se intorc. Pentru linistea lui mango88 poate se intoarce.

| mango88 explică (pentru darrio2007):

Doamne ajuta!

| Vikaa a răspuns (pentru darrio2007):

Motanii mai puieti se incurca toti, cei mai veterani prin acea curte se duc dar se intorc.

| Vikaa a răspuns (pentru mango88):

Bunica mea avea 3 motani, 2 in varsta de 2 respectiv 3 ani si cel mai mic avea si el 8 luni,ala a plecat dupa pisici, dar nimeni nu l-a mai vazut, is luni bune de cand nu l-am mai vazut, ceilalti pleaca dupa femele, dar pana seara is inapoi in casa.

| mango88 explică (pentru Vikaa):

Sper sa nu fie asa.de mic era p-afara.ink sper sa vina acasa? il astept in fiecare zi. sper ca ii bine si se intoarce

| mango88 explică (pentru Vikaa):

Sper ca nu s-a ratacit.stiam ca stiu sa se intoarca si de la sute de km

| acerr a răspuns:

Vai,cautal,,stai pe afara, il poate o calca o masina, asa a murit motanul meu, doamne ajuta,

| acerr a răspuns:

Vai,cauta/l,stai pe afara, il poate calca o masina, asa a murit motanul meu, doamne ajuta sa.l gasesti, prin gradini la vecini...du-te la vecinii care au femele

| mango88 explică (pentru acerr):

L-am cautat.dar nimic.sunt deja 2 sapatamani ca a disparut.mi-e frica ca nu se mai intoarce.dar eu ink mai sper ca ii bine si se intoarce acasa.il astept?

| acerr a răspuns:

Inca nu a venit? mi am amintit de motanul fratelui meu s, a intors dupa 3 sapt era slab murdar si cu o labuta rupta, dar s-a intors La operat si E BINE SANATOS,
poate da Domul sa vina, ii era frica si lui sa nu il calce vre.o masina, cu toate ca motanul era castrat i-a venit de duca, Doamne ajuta sa fie in viata, Daca stai la sat nu ai sanse sa il gasesti?

| mango88 explică (pentru acerr):

Din pacate nu a venit. Ma tot uit pe usa de la terasa din spate unde statea, da daca a venit. dar nimic. motanul avea vreo 8-9 luni ( nu stiu exact ca eu l-am adoptat anul trecut in iarna), mai pleca de acasa cateva ore, dar tot timpul se intorcea. de aceea nu inteleg de ce nu a mai venit. ce s-a intamplat. nu pot sa cred ca a patit ceva, sau ca s-a ratacit, sau ca l-a prins cineva. eram foarte atasati. de aceea nu inteleg. miercuri se fac 3 saptamani ca a disparut. eu tot sper... dar mi-e teama ca nu o sa-l mai vad? in sat l-am tot cautat pe strazi.si noaptea.dar daca e in careva curte degeaba caut eu pe strazi. daca a plecat mai departe de casa, oare chiar se poate rataci? sa nu mai stie drumul spre casa?

| mango88 explică (pentru acerr):

Multumesc pentru mesaj si incurajare!

| mango88 explică (pentru acerr):

Multumesc pentru mesaj si incurajare! Doamne ajuta sa fie bine si sa vina acasa!

| acerr a răspuns (pentru mango88):

DACA E IN VIATA, REVINE... sta aiurea e curisos, poate a gasit pisici pe undeva, va veni cand e rupt de oboseala si foame

| acerr a răspuns:

Sunt 16 zile, vine azi sau maine

| mango88 explică (pentru acerr):

Doamne ajuta! sa ai dreptate si sa vina

| acerr a răspuns (pentru mango88):

Ai scris ca stai la tara? pai e asa mare localitatea ta? ai fost peste tot?