| king5151 a întrebat:

Nu mai gasesc un motan cu varsta de 7 8 luni, eu stau la curte, stiu ca era o pisica prin curte(nu era a mea) si brusc a disparut si el si ea. De ce? Oare se mai intoarce?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Voiaj de nuntă. Luna de miere.

| helpforyou a răspuns:

Perioada de imperechere. Asta daca nu s-a intamplat o nenorocire.

Sper sa iti gasesti motanul.

| iulia0514 a răspuns:

Stai liniștit e doar nuntă în mahalalaughing o sa revină acasă după ce trece perioada de împerechere o sa fie puțin bătut dar sa speram ca e viu!

| Fieraru23 a răspuns:

Dacă are chip, poți întreba la poliție sau o asociație de animale

| AlinSamson a răspuns:

Imi pare rau!
Aceasta depinde de circumstanțe. Dacă pisica este în siguranță și nu a fost luată de cineva, atunci există o șansă bună ca pisica să se întoarcă acasă. Pisicile au un simț al orientării foarte dezvoltat, astfel încât, dacă sunt în stare să-și mențină direcția și să găsească un loc cunoscut, există o șansă bună să se întoarcă acasă.