| doreal a întrebat:

Ar trebui sa imi castrez motanul? Il am de cateva luni si stau acum pe ganduri daca ar trebui sau nu. Vreau sa mentionez faptul ca stau la casa si ca pisicile vecinilor trec si pe la mine prin curte, deci o sa aiba gagici in luna de imperechere laughing. Dar nu vreau sa se imbolnaveasca sau ceva de genu'.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca te gandesti la linistea ta, atunci este bine sa-l castrezi, daca insa te gandesti la binele lui, atunci nu-l castra!

11 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Si eu am motan de un an si nu l-am castrat.Acum a inceput a slabeasca ca nu mai sta pe acasa cu zilele doar in rest este bine.In schimb am sterilizat pisicuta ca ea sigur venea acasa gestanta.

| RainmakerX a răspuns:

Am un vecin care vrea pensie alimentara de la catelusul meu deci nu stiu ce sa zic... =]]

*Eu zic sa-l lasi in pace... pana la urma e motan laughing O sa fie puii vecinilor, nu ai taiwinking *

| doreal explică (pentru RainmakerX):

Atunci am sa-i las barbatia in pace laughing...
Ma voi trezi peste cateva luni ca vad pisoi cenusii.

| RainmakerX a răspuns (pentru doreal):

Barbatia =]] Asa sa faci laughing

| gelu1970 a răspuns:

Daca nu il ai intr-un apartament ce necesitate ai sa il castrezi?

| doreal explică (pentru gelu1970):

Am citit pe net ca pentru sanatatea motanului e bine sa fie castrat etc.

| gelu1970 a răspuns (pentru doreal):

Nu stiu unde ai citit, insa pentru un motan sau pisica, avantajele sunt mult mai mari daca nu sunt castrate. ma refer dpdv al sanatatii.
inteleg sa il ai intr-un apartament.
insa in cazul tau, o sa reusesti sa il traumatizezi psihic.
alegerea e a ta.
bafta.

| Zambet_Un_1989 a răspuns:

Nu pateste nimic.
doar ca o sa ai cam 6 pui prin curte.

| doreal explică (pentru Zambet_Un_1989):

Pardon, vecinii laughing. Sper sa nu ceara pensie alimentara...

| Radu008 a răspuns:

Taiele cu foarfeca in timp ce ai strans-o la menghină.

| doreal explică (pentru Radu008):

Cu singuranta as fi facut asta daca ai fi scris "taie-le"...
Glumeam