| adriana05 a întrebat:

Buna,mi-am cumparat o catelusa, caniche mediu.Va rog doar cei care stiti sigur raspunsurile sa imi scrieti, nu din auzite.Catelusa mea,Maya, are 2 luni.Vechiul stapan mi-a spus sa ii dau Pedigree Junior.Cum trebuie sa ii dau(portia)? De cate ori pe zi? Trebuie sa aiba tot timpul Pedigree in castronas? Am observat ca nu prea mananca aceste boabe...si am senzatia ca uneori plange de foame.Este necas ca un caine sa manance Pedigree? Pe langa Pedigree mai trebuie si altceva sa ii dau de mancare? Pedigree-ul inlocuieste mancarea in totalitate? Va multumesc, astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| andrei182 a răspuns:

Hello, nu-i da doar boabe, da-i mancare serioasa. Si eu am caine mic.Si apoi daca tot ii dai boboroate, nu-i da junior, exista bobite puppy, ceva pentru pui de caine mai mici decat cele junior! Da-i supe de vita cu paine muiata in ea, paine cu pateu special de catei, hrana umeda de la pedigree(le gasesti in pachetele mici la doar 2, 2 lei) la orice alimenatra, supermarket. Vezi ca daca are 2 luni tb sa-i dai patila contra viermilor, asta sigur.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bluestyle a răspuns:

Pff... ce oameni.
Sfat: nu ii mai da Pedigree. Mergi pe Royal Canin PRO STARTER! Catelul trebuie hranit de 4-5 ori pe zi, cu cantitati mici de mancare (cate o manuta). Apa la discretie si... nu il scoate afara pana nu ii faci al 3-lea vaccin.

| tali a răspuns:

Eu am un doberman si la fel nu mananca doar boabe. Intr-o vreme ii luam oase de la o cantina din apropiere, insa in momentu de fata ii iau hrana umeda de la magazinul acesta: http://pentruanimale.ro/caini-113/