| Costina_Antonia_1990 a întrebat:

Mi-am cumparat un peste Betta si nu stiu cu ce sa il hranesc.Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Este indicat sa il hranesti de 2-3 ori pe zi ( eu imi hranesc pesti de 3 ori). Pui putina mancare ( cam cat sa manace in 2-3 minute). Eu prefer sa le dau mancare diferita ( dimineata si seara purici de balta, iar dupa-amiaza granule de la tetra).
Pentru mai multe sfaturi poti sa intrebi la un pet-shop, o sa te ajute cu siguranta.