| IoanaAndreeaIon a întrebat:

Mi-am luat un porcusor de Guineea ..nu știu nimic despre el.
Vreau multe detalii ca micuțul meu sa fie sănătos și sa trăiască mulți ani! Funda

Răspuns Câştigător
| Șobâltoanca a răspuns:

Păi mănâncă salata, morcovi, castraveti... legume in general
ATENTIE NU II DA SARAT SA NU II DAI CHESTI SARATE CA MOARE
Eu ii schimb rumegusul o data pe saptamana dar depinde si cat ii pui, eu vara ii pun mai puțin ca e cald iar iarna mai mult sa ii tina de cald, sa nu uiti sa ii pui apa pentru ca bea foarte multă, traiesc decât între 4 și 8 ani deci le la 2/3 ani eu zic sa ii găsești prietena/prieten sa faca pui asta in caz ca e hetero daca e gay asta e cumperi altul cand o muri (al meu cared ca e gay l-am lăsat o săptămână cu o fata si nu o facut nimic), daca vrei poti sa il si speli la chiuvetă incet cu săpun mai bine special pentru animale, sa il piepteni mai ales dupa 1 an cand incepe sa isi schimbe păru si ii cade o grămadă, ADORA MERELE dar nu ii da excesiv daca e mic dai o feliuta pe saptamana daca are deja 2 ani dai cam o feliuta la 2/3 zile....cam atât stiu sper ca te-am ajutat❤

1 răspuns:
| movi a răspuns:

Pai mananca morcovi, manacare speciala pentru porcusori de guineea - gasesti la animax. Trebuie sa i schimbi la 2 sapt talasul pentru ca miroase urat, sa ii iei rotita ca sa se joace sau alte jucarii speciale, sa fii cu ochii pe el cand il scoti afara pentru ca poate sa plece cat nu te uiti. Noaptea sa stii ca s-ar putea sa faca galagie pentru ca se joaca cu ce ii iei.