| GrepolisKing a întrebat:

Buna!
Mi-am spalat catelul cu sampon de oameni
Stiti care ar putea fi consecintele?

6 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

NU-l mai spala cu sampon, indiferent de sampon. Fiziologic, adica de la mama natura, blana lor nu e facuta sa o speli cu detergenti. Nu te mai lua dupa reclamele de produse cosmetice, ei vor sa vanda. Normal un caine se spala cu sampon de 3-4 ori pe AN. Ii poti face dusuri sau bai, dar fara sampon. Ii strici blana si pielea.

| ZeHelp a răspuns:

Se transforma in om.

| Alex4322 a răspuns:

I se va distruge blana si il va manca pielea.Iar daca are mai putin de 6 luni s-ar putea sa i se arda si sa ii cada blana de tot!

Răspuns utilizator avertizat
| GaNgSty a răspuns:

Samponul pentru animale face doar blana pufoasa si ii scapa de "locuitori"
in rest nu e nimic rau ca l`ai spalat cu sampon de oameni, doar sa il tii la caldura sa nu raceasca :p
Bafta!

| Altul_Nimeni_1972 a răspuns:

Trebuia sa il spelii cu acid de baterie 5 ani nu se mai lipeau purici de el rolling on the floor