| DinnAdinnA a întrebat:

Pot sa'mi spal catelul de 3 luni cu sampon pentru oameni?
Are vreun efect advers? Sau ii cade parul, sau ii iese ceva pe piele daca'l spal cu sampon normal pentru oameni?
Funda!. big grin!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu daca se poate intampla ceva.Dar daca tot exista sampoane speciale pentru catei, de ce sa nu le folosesti?

| katy a răspuns:

Ii ingrasa parul si ii da si mancarimi de piele, nu e bun samponul de oameni pentru animale

| karsivan a răspuns:

Folositi sampon puppy (pentru catelus mic), cele umane pot degresa agresiv pielea si blanita puiului; sampoanele umane nu sunt indicate.

| karsivan a răspuns:

Sampoanele umane pot degresa foarte tare pielea si blanita puiului deci sunt contraindicate, se pot folosi doar sampoane pentru catelusi (puppy).

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Este micut puppy dog eyes foloseste unul special pentru ori ce eventualitate adica nu costa chiar asa de mult.

| DeuTza22 a răspuns:

Nu poti sa il speli cu astfel de sampon pentru ca pot aparea iritatii sau mai grav naparlire excesiva. In plus este prea mic pentru baie, dar daca chiar vrei sa il cureti, poti folosi servetele speciale. Se gasesc in orice pet-shop.

| DinnAdinnA explică (pentru DeuTza22):

Am servetele umede pentru. el si sampon pentru spalare uscata. L-am curatat si spalat cu respectivul sampon, numai ca are un miros urat la urechi. Nu este prea mic pentru baie avand in vedere ca a terminat vaccinurile, iar medicul veterinar mi-a spus ca ii pot face baita.