| anetta a întrebat:

Ce sampon sa folosesc pentru catelul meu?

Răspuns Câştigător
| annagabi a răspuns:

In nici un caz sa nu folosesti sampoane pentru oameni( cele pentru bebe sunt OK). Eu folosesc Happy si apoi in functie de greutate (am doi catei) dupa baie le pun cam de trei ori pe an FIPRex - picatura contra purecilor si a altor paraziti externi.

4 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Nu trebuie neaparat sampon special.Veterinarii recomanda de cele mai multe sa spalam cateii cu sapun pentru bebelusi(cu PH neutru). Exista multe sampoane insa care le dau reactii alergice...Eu imi spal catelusa cu sapun pentru bebei si ii merge foarte bine.:*

| Elly4all a răspuns:

Sa nu incerci niciodata sa il speli cu samponuri pentru oameni este gresit. te duci la veterinar si cauti sampoane special fabricate pentru animale.BAFTA

| LittleZyzy a răspuns:

Eu aveam un sampon ceva gen deparazitar, dar mi-a spus veterinarul sa nu-l mai folosesc ca este foarte toxic si mi-a recomandat un sampon cu vitamine.Cred ca se numea "Happy cu pro vit. B5" si mi-a spus ca la o sticla de 2l sa pun cam 1deget de sampon si restul apa sau putin mai mult sampon nu mai stiu exact, ca sa-l dilueze sa nu fie toxic.

| danonino girl a răspuns:

Poi te duci fuguta la farmacia veterinara si ii spui lu nene/tanti sa iti dea un sampon pentru catelusibatting eyelashes