| ~ вα∂ вσу ~ a întrebat:

Momentan am 2 perusi, am avut mai multe femele si masculi dar niciodata nu s-au imperecheat. de ce? sad

Răspuns Câştigător
| Ruxiii a răspuns:

Majoritatea perusilor tinuti in casa nu se pot reproduce, din cauza mediului ambient si chiar a lipsei de spatiu. E indicat sa fie o singura pereche intr-o cusca.
Trebuie sa fie 2 baieti si o fata ca sa se poata imperechea, pentru ca fata sa aiba de unde alege, iar nealesul se va simti, sa spunem prost.

1 răspuns:
| maria ;x a răspuns:

Buna
si eu am 2 perusi.si ii iubesc mult! dar ma rog...nici ai mei nu au facut pui si ii am de 7 luni, trebuie sa le iau si cuib sismugsper sa faca