| alexandraFdh a întrebat:

stie cineva daca perusi femele pot vorbi(reproduce sunete). adica daca masculi pot femelele de ce nu ar putea? si credeti ca daca mi-as cumpara un singur perus (mscul) ar rezista fara femela?******scuzati categoria*******

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pot vorbi. Conditia este ca si tu sa vorbesti mereu cu el, sa aiba de unde invata. Perusii traiesc si singuri desi, ca orice vietuitoare prefera colectivitatea. Din ce am citit eu, ar vorbi mai repede daca sint singuri. Explicatia ar fi ca daca nu are pereche, isi indreapta toata atentia asupra omului. Si incercind sa-i fie pe plac, vorbeste.

| alexandraFdh explică:

Dau FUNDA big grinbig grinbig grinbig grin