| XenofX a întrebat:

Buna o consultatie la medicul veterinar cat mar costa big grin

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

Depinde de oras, depinde ce fel de consultatie. depinde ce animalut ai de "examinat". dar uite iti dau un link, asa, orientativ. nu este reclama, am luat la intamplare de pe google.
http://cabinet.marivet.ro/? p=preturi-cabinet-veterinar

5 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Oameni buni, voi care ati scris acele sume astronomice, stit despre ce vorbiti? Ati fost vreodata la un cabinet veterinar?
Spre informarea voastra eu am gasit in Bucuresti cabinet veterinar la care consultatia este 10 ron. Da, o suta de mii vechi. Iar majoritatea cabinetelor au pretul variind intre 10 si 30 ron.
chiar si la cea mai fitoasa clinica, una care sta non-stop deschisa si la care am ajuns intr-o duminica noapte nu mi-a luat mai mult de 50 de ron pe consultatie.
Dar sa nu incurcam consultatie cu alte tratamente si mana de lucru. O consultatie inseamna sa te duci cu animalul si sa se uite la el, pe unde ii spui tu ca are probleme. Si sa-i ia temperatura si pulsul. Atat tine de consultatie. Restul face parte din tratament.
Iar daca cineva da pe o simpla consultatie mai mult de 40 de ron si nu e caz urgent, inseamna ca e si un pic snob.

Elianna
| Elianna a răspuns:

50-60 de lei, sau mai mult, depinde de doctor si de locatie.Eu sub 50 de lei nu am gasit!

| Oanny a răspuns:

Pei, conteaza de animal.De exemplu la mine in galati, consultatia unui caine este 300 de mii, la pisica cam 150 de mii iar la hamsteri, mai putin de 10 lei.

| PeAcE a răspuns:

De la 50 Roni la 100Roni!

| nuamnuvreau a răspuns:

Depinde de ce i se face animalutului.cred ca intre 30-90 ron