| Deniz23 a întrebat:

Buna! Pisicile pot face și avort?
Aștept ca pisica mea sa fete, însă azi am găsit un pui decedat am zis Ok asa e, dar de atunci tot aștept sa mai fete și nu o face. Este foarte relaxata, a și mâncat, nu pot spune ca se simte rău. Acum ca stau sa mă gândesc parca totuși acel pui nu mi se părea foarte bine dezvoltat (dar nici mi-a mai fătat alta pisica). Azi nu reușesc sa ajung la veterinar dar mâine sigur mă voi duce. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Da, din păcate e posibil și avortul. Poate mai are alții încă, nu mai are burtică?

| RAY a răspuns:

Sunt ca si femele speciei homo sapiens, au ciclu, menstruatie, avorturile si la noi din 5 copii 3 mureau, noi pacalim natura, ele nu pot

| Deniz23 explică (pentru Anuket):

Mai are burtica. Eu zic ca urmează și altul in noaptea asta. Dar o voi păzi. Poate ca nu a avut destula grija de acel pui