| IoaNa1428Dmd a întrebat:

Salut TPU!
Mama mea are la muncă o pisică care a fătat 4 pisoi, 3 fete și un băiat. 2 dintre fete sunt mari și sănătoase și foarte dezvoltate, băiatul este dezvoltat și el. Însă cealaltă pisicuța a rămas mica și plăpândă în comparație cu ceilalți frați ai ei. Mă îngrijorează foarte mult. Ceilalți mănâncă bobițe, dar ea nu, pentru că nu i-au dat încă dințișorii, are doar 2... Pliculețul l-a refuzat azi.
Momentan nu am posibilitate sa o duc la veterinar, dar mi se rupe sufletul total de ea... Frații ei încă sug la mama lor, dar pe ea nu am vazut-o...
M-am gândit să ii dau lapte cu seringa, să mănânce totuși ceva.
Aveți idee ce pliculețe sau suplimente i-as putea cumpăra de la veterinar? Ceva sa ii crească pofta de mâncare și vitalitatea? Este foarte cuminte... retrasă.

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

"Aveți idee ce pliculețe sau suplimente i-as putea cumpăra de la veterinar?"

deci nu poti sa duci pisica la veterinar, dar tu te duci la veterinar
tare!

| Furnicuta000 a răspuns:

Laptele de vaca le poate face rau la pisici, mai ales la cele bolnave. Ia mai bine lapte praf pentru pisici de la farmacia veterinara. Si trebuie sa o vada un veterinar pentru ca nu e ok sa fie slaba si sa nu manance, probabil are o boala intestinala sau ceva. Daca nu o potu duce la veterinar macar mergi la farmacia veterinara si cere sa-ti dea lapte pentru pisici si niste medicamente