| simonna_6834 a întrebat:

Acum 2 luni am luat doua bigaloase.Acum o saptamana una din ele s-a dua la ingeri.Mentionez ca voma nu manca si facea diaree cu sange.Veterinarul i-a facut trat pentru indigestie dar nu sunt convinsa ca a avut trat corect. Cealalta beagalita de o saptamana de cand surioara ei nu mai e a inceput sa nu manance nici apa nu bea suli mai vomita ceva ca apa.E trista si nu are chef de joaca. Febra nu face.Sa sufere dupa surioara ei?

3 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Ce înseamnă bigaloase?

| JackR a răspuns (pentru munteanuionvictor):

Am citit de vreo 3 ori toata intrebarea si tind sa cred ca este vorba de doua cateluse Beagle.

| Rocsid a răspuns:

Ce varsta au? e posibil sa fie parvoviroza... diareea mirosea foarte urat? daca era un miros URAT si intepator cam a avut parvo.
Urgent la alt medic veterinar si sa ii faca niste teste rapide.Se recolteaza sange si sunt niste kituri peste care pui o picatura sau doua si iti spune rezultatul in cateva minute.
Eu recomand sa ii faci si pentru parvo si pentru jigodie ca sa fi sigura.Sunt destul de scumpute dar merita.Nu se moare asa usor de la indigestie...Cand un animal sufera se vede doar in comportament..nu mananca ca inainte si e apatica.Nici vorbA SA VOMITE..nu e normal pentru un catel sanatos sa vomite.
Sper sa fie doAr o gastrita sau ceva usor si nu parvo pentru ca sansele de supravietuire si cu tratament sunt 50-50 din pacate...