| Mia999 a întrebat:

De trei zile amstari de voma, diaree si ameteli cand ma ridic din pat. Precizez ca alaltaseara aveam temperatura 39, 6 si m-am simtit foarte rau. insa acum nu mai am febra doar ca am starea de voma persistenta si diaree. Ar putea fi de la pastile? Iau 2 antibiotice pe zi si de la aceste simptome nu pot manca mai deloc. Cum as putea scapa de aceste neplaceri? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
incearca sa citesti prospectele acelor medicamente pe care le iei si vezi ce reactii adverse dau, daca nu ai reactiile adverse mentinute in prospect, e bine sa consulti medicul de familie ori cel care ti-a prescris medicatia
O seara bunahappy

| mona a răspuns:

De 3 zile ai starea asta de rau si nu ai fost la medic? bea ceai de menta

| cmpqqqq a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la medic. Probabil din cauza antibioticelor. Si mie mi s-a intamplat.