| Simona_Gabitza_1984 a întrebat:

Buna seara.Am o pereche de perusi de 2 ani,azi a murit femela,aseara a scapat din cusca si a zburat prin camera, a prins-o mama mea, dar i-au cazut sau zburat toate penele acelea lungi de la coada...si azi a murit. S-o fi lovit in zborul ei, nefiind invatata sa zboare, ca nu le dau drumul din cusca.Perusul mascul este bine, sanatos.Are 2 oglinzi in cusca, sa nu se simta singur.Sa ii iau imediat o pereche sau sa mai astept?

38 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns (pentru iulia0514):

Nu am modificat nimic!

Si da, copii mei au avut atat pasari in colivie cat si pisici si caine.
Inca mai avem, caini si pisici, ca pasarile le-au avut cat au fost mici, acum sunt adulti si au animalute la ei acasa si eu la mine acasa.

| iulia0514 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ok în fine poate am avut halucinații vizuale! Dacă au avut ce crezi ca au simțit în momentul în care le-a murit un animalut? Și ce pare ar avea despre tine daca cineva le-ar spune ca tu le-ai omorât animalu de companie!

| Violleta2022 a răspuns (pentru iulia0514):

Si cu ce-ai ajuta daca tu minti, doar ca sa para ca le-ai spus o mincinoasa frumoasa, cand adevarul sta taman in manipularea violenta a pasarii?

| iulia0514 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pasarea era bolnava și punct. Tocmai m-am convins ca nu ai copiii altfel dădeai dovadă de mai multa empatie! Cat despre minciuna nu cred că ești indicată sa judeci având în vedere că si tu mai minți pe aici happy schimbi răspunsurile și după acuzi oamenii nu e frumos! Păcat ca uneori chiar ai dreptate! Ma poți bloca dacă asta te face sa te simți binehappy

| Violleta2022 a răspuns (pentru iulia0514):

Tocmai m-ai convins ca esti imatura, cu asemenea comportamnet!
Nu am schimbat nimic, femeie, esti mioapa!

In ce priveste copii, ii am si asta pot confirma cunoscutii mei personali de pe forum si adminul de asemenea, care stie cine sunt in realitate si unde este locatia mea.

Dar nu trebuie sa ma justifc in fata unei femei cu temperament de fetita razgaiata, care s-a suparat ca nu-i ca ea si nu vreau sa mint.
Hai, ocoleste-ma daca nu-ti plac raspusnurile mele, ca nu trebuie sa ma inghiti!

| iulia0514 a răspuns (pentru Violleta2022):

Vai ce temperament si ce limbaj frumos! Felicitări!

| Violleta2022 a răspuns (pentru iulia0514):

Multumesc.
Asemenea si tie!

| iulia0514 a răspuns:

Vio scumpo nu-mi aduc aminte sa fi avut un asemenea limbaj colorat ca al tăulaughing da na depinde de educația fiecăruia! Și sincer nu sunt impresionata de faptul că te cunoaști cu administratorul forumului! Știu ca verifici ce am scris, îți doresc mult noroc și încetează sa mai minți nu e frumos:*)