| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am o femela perusi de aproximativ 2 ani, am avut si mascul dar a murit. Vreau sa ii cumpar un mascul din petshop. Oare este potrivit pentru ea?
Cei din petshop sunt tineri? Oare ar putea forma pereche?

Răspuns Câştigător
| Snowa a răspuns:

Nu-ti recomand sa-ti iei un perus de la petshop pentru ca pot avea diferite bolii si cei care lucreaza acolo s-ar putea sa nu cunoasca nici genul perusului, dar ani? Mai bine cauta o crescatorie de perusi si poti cere niste sfaturi, dar daca nu ai gasit vreo crescatorie poti incerca la diverse pet shop-uri, trebuie sa gasesti macar un petshop care sa stie sexul si ani unui perus.

2 răspunsuri:
| SuperGamerRO a răspuns:

Păi eu aş zice să îi întrebi pe cei de la petshop câți ani are unul.dar câți ani are femela?