| Urucu_Laurentiu_1999 a întrebat:

am primit azi un catel de la o colega,ea l-a gasit pe strada si nu-l poate tine la apartament.
O sa pun mai jos un print cu o poza,vreau sa stiu daca e ceva rasa sau e ceva corcitura,sa stiu la ce sa ma astept.
e foarte jucaus si prietenos, doar ca se mai intrece cu joaca si ma prinde de haine cu dintii.
vreau sa-l pastrez si as vrea sa stiu cat de mare va creste.
http://prntscr.com/f72myo

Răspuns Câştigător
| Marceltst a răspuns:

Din poza pare a fii Ciobanesc German, dar se poate sa fie corcit si cu un alt caine de rasa sau maidanez. Ipoteza mea este ca un ciobanesc german sa corcit cu un caine maidanez si stapanul a abandonat caini pe strada. Parerea mea este sa il pastrezi. Acum 2 ani am gasit pe strada un caine bishon maltese corcit cu o alta rasa, doar culoarea diferand, fiin galbui nu alb. Acum suntem cei mai buni prieteni. Pare sa fie de marime medie. Sper ca te-am ajutat si nu uita ca niciodata nu e prea tarziu sa faci un bine.

3 răspunsuri:
| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Pare a ciobanesc german, sau corcit cu ciobanesc german

| Izy10eye a răspuns:

Cred că este o corcitură de ciobănesc german.

| Danut997 a răspuns:

De rasa sau nu, e frumos happy. Dupa cum arata, cred ca o sa fie de talie medie. Eu zic sa il pastrezi si sa il ingrijesti.