| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,
am si eu la tara o pisicuta de vreo 6 saptamani.
A avut o problema cu ochisorul, dar i-am dat cu picaturi si i-a trecut, mai are niste urdori...Am nevoie sa stiu cum se pot curata, pentru ca sunt foarte uscate si vreau sa stiu o cale prin care sa nu o doara asa tarebig grin
Mi se pare ca e racita, deoarece stranuta si respira greu, mananca putintel, ii dau laptic si ceva carnita, are burtica, dar mi-e teama sa nu fie din cauza viermilor intestinali sad
Daca stiti vreun remediu, oricum sper sa trec maine pe la vet, ar fi minunat...
O streseaza niste purici si as vrea sa stiu de la ce varsta ar trebui sa ii fac baie si cu ce fel de sampon.

Răspuns Câştigător
| deea2sabau a răspuns:

Cu ceai de musetel.(iei un demanchiant sau vata ca s-o faci la ochi). Musetelul este, in general, considerat sigur si nontoxic. Efectele secundare sunt rare.

4 răspunsuri:
| Ralla_7778 a răspuns:

Ii cumperi o crema,, Mibazon" pui pe vata si ii dai la ochi sau cu apa si vata si o speli la ochi

| GabyAdicaEu a răspuns:

Avocado cu usturoi si cu smantana pisat de 3 ori pe zi, insanatosire drastica!

| deea2sabau a răspuns:

Poi acceasi problema am avut-o si eu doar ca cu cainele meu si am mers la veterinar si mia sp sa-l dau la ochi ori cu ceai de musetel ori de menta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cristina, am citit pe multe site-uri ca nu e indicat sa folosesc ceai de musetel.
Ce ne face noua bine nu inseamna neaparat ca le face si lor binesad si de aceea caut alta cale de a-i curata ochisorul.