| Gaby405 a întrebat:

Am o pisicuţă de 2 luni şi ceva. De când mi-a fost adusă este răcita, îi curge nasul şi ochii, strănută, are temperatură şi respiră greu. Ce i-aş putea face sau da pentru că nu am bani să o duc la veterinar? Fundă

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie vorba de o infectie respiratorie (Sindromul Respirator Superior Felin). Mergi neaparat la veterinar pentru ca daca este vorba de asta, numai un tratament cu antibiotic o poate salva.

1 răspuns:
| BroascaCuElice a răspuns:

Daca are scurgeri oculare probabil are conjunctivita, du-te la farmacia veterinara si explica-i simptomele avute de pisica