| Silviu765 a întrebat:

Buna Seara!
Am un catel pe nume Bruno, el este de rasa Amstaff si are numai 44 cm la 4 luni! Un vecin are un caine de aceeasi rasa care 6 luni si este aproape triplu cat a meu!(mentionez ca nu o bagat vitamine in el)
In cat timp va fi si a meu cat a lui?

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

La 4 luni 44cm?rolling on the floor un amstaff la maturitate(in jur de 2 an) trebuie aiba maxim 48cm, hai sa zic 50cmlaughing cred ca al tau e altceva nici de cum amstaff.

p.s. cainele se masoara de jos pana la greaban, oricum ar fi cainele nu e amstaff dupa inaltimea care o spui tu. nu mai comparati cainii intre ei, indiferent de rasa si indiferent daca sunt frati sau nu.

| DunkelheitBu a răspuns:

In doua luni poate creste foarte mult happy

Depinde de individ
Spre exemplu exista oameni scunzi si oameni inalti, chiar daca suntem toti oameni.Asteapta, iar atunci cand va face 6 luni te poti "ingrijora"

| AbcesProblem a răspuns:

Depinde de talie, poate al lui e talie mare, al tau mic, sau chiar pitic...

| Silviu765 explică (pentru AbcesProblem):

Cum adica sa au talie diferita? what? is aceeasi rasa?( scuze nu ma prea pricep... l-am primit acum 1 sapt)