| KINGPDA a întrebat:

Ce tratament ii recomandati unui caine cu dermatita atopica ( ii se roseste si inflameaza pielea, provocand mancarimi)?
Mentionez ca acest catel este inca pui si este un amstaff

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Intra pe www.e-pets.ro acolo e o sectiune unde poti intreba medicul, intra si spune-i problema ta, mai detaliat si o sa-ti raspunda cineva, nu imediat, dar astepti ca sigur va raspunde cineva.

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Mergi la veterinar. Cel care a pus diagnosticul trebuia sa-ti dea si tratament. Aici nu gasesti medici care sa-ti spuna ce sa iei. Uite un link, in caz ca nu stii in detaliu despre ce e vorba:
http://www.animalmedia.eu/dermatita-caine.htm (vezi ca problema ta apare dupa "diagnostic" scris ingrosat si cu majuscule.

| KINGPDA explică (pentru RedNose):

Multumesc! Treaba se intampla la Cluj, deci catelul a fost vizitat de 7 medici vet si un conf dr. de la facultate cam majoritate i-au pus diacnostic de dermatita atopica, nici un tratament recomandat de dansi nu a dat roade. De la medicamente ieftine la scumpe, de la sampon cu clorhexidina la sampon cu lapte calmant, de la ungunente la comprese, nimic nu a dat rezultat si sunt cam dezamagit.
De aceea am cerut opinia si altor crescatori aici sau de ce nu medici

| RedNose a răspuns (pentru KINGPDA):

Intra pe www.e-pets.ro acolo e o sectiune unde poti intreba medicul, intra si spune-i problema ta, mai detaliat si o sa-ti raspunda cineva, nu imediat, dar astepti ca sigur va raspunde cineva.