| WhoCares a întrebat:

Buna seara, as vrea sa cumpar un Pitbull sau Amstaff in vara, de preferabil gri / blue si as vrea sa stiu de unde as putea cumpara pentru ca pana acum nu am gasitsad Evident, as vrea sa aud mai multe de la stapanii de Pitbull / Amstaff.

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Florian_Radu_1991 a răspuns:

Buna, nu sunt proprietar dsr de pitbull dar iti pot da cateva sugestii, cauta pe facebook grupuri legate de pitbull si poti gasi acolo eu asa am facut cand mi am luat bull terrieru si inca ceva... Daca esti la primul caine te sfatuiesc sa ti iei ceva mai calm... Nu cred ca vrei un pitbull educat necorespunzator

1 răspuns:
| AlmaTheAmstaff a răspuns:

Hristos a inviat!
Eu sunt crescatoare de Amstaff. Poti cauta mai multe despre aceste rase pe google,pe diferite site-uri cu tema animalelor,pe cluburile de pe facebook sau pagini. Pe site-uri care sunt despre animale pun pariu ca sunt si cativa crescatori de Amstaff si Pitbull.Dar daca vrei un Pitbull, ar cam trebuii sa ai experienta in caini. Apropo, cand vei cumpăra uita-te la parinti, sa aibă pedigree, carnet de sanatate etc.