| Ana2333 a întrebat:

Bună seara! De un an încoace am trecut prin mai multe evenimente nefericite ce nu țin de mine ( nu doresc sa dau detalii) care nu îmi oferă nici o altă varianta decât să plec din tara. Nu știu ce să fac cu câinele (are 8-9 ani) meu de la curte, nu a fost învățat în casa, este extrem de râu pentru că este câine de pază și așa a fost invatat de tata. Deci nu îl pot lua nici cu mine, nici să îl dau cuiva deoarece singurii care se pot apropia de el/ dezlega/ mângâia/ da de mâncare erau tata, mama și eu. Ce variante as putea găsi? Vreau sa aflu cat mai multe idei că sa pot găsi o varianta cat mai buna pentru el, pentru că totuși nu aș vrea să recurg la eutanasiere!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pai nu prea ai alta varianta devreme ce e un caine rau... si cum tu si viitorul tau este mult mai important decat un caine, asta e, n-ai ce face trebuie sa recurgi la lucruri mai putin bune!

3 răspunsuri:
| Ilovedinero a răspuns:

Il dai spre adoptie.Multe companii, fabrici, etc caută câini răi de pază. Crede-ma ca acolo duc o viata poate mai buna ca la adăposturi.Cu toate da, poti sa il dai si la adăpost, vor avea grijă de el.

| Capybaraîndepresie321 a răspuns:

Poți să găsești o firmă de dresori pentru căței, iar apoi când va fi mai blând poți să il dai cuiva

| Lysss a răspuns:

Posteaza pe grupuri de caini, poate ti-l adopta cineva. În niciun caz eutanasierea.Sunt suflete nevinovate, nu e vina lui ca este asa. Poti vorbi cu un dresor. Poti lua legătura cu KolaKariola te invata dânșii cum sa procedezi.