| luci94dim a întrebat:

Fiul meu isi doreste foarte mult un puiut de pisica. De aceea doresc sa adopt un motanas puiut birmanez. Este cineva care ma poate ajuta in vreun fel? Sunt dispus sa il si cumpar la un pret foarte rezonabil! Multumesc anticipat pentru orice raspuns primit.

Răspuns Câştigător
| gya_8439 a răspuns:

Intrati pe hipet. ro acolo e multa lume care le doneaza

5 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Intreaba pe la cabinetele veterinare, in general cei care vor sa dea spre adoptie se duc acolo si anunta

| TiMan a răspuns:

Nu te pot ajuta sa cumperi unul, dar cum a spus si YukiMrM, exista multa lume care vrea sa scape de ei, asa ca intereseaza-te. Un mic sfat: renunta la pisica, ia un caine. E mai complicat cu ei dar se dovedesc a fi prieteni pe viata (iti spun din proprie experienta) si sunt sigur ca baiatul tau va fi multumit pe termen lung chiar daca o sa planga la inceput cand vede ca nu are pisica laughing

| YukiMrM a răspuns:

Sa sti ca exista multa lume care ii da doar sa scape de ei, de exemplu eu am luat odata doi puiuti de pisica (birmanez) fara bani, si e multa lume care ii da fara bani, eu atunci cand am vrut sa iau aia doi puiuti (vroiam sa ii fac cadou unei prietene) am facut vreo 40 afise (pe care scriam cumpar pui de pisica, birmanez, nr de tel :...) mi-a luat 10 minute sa fac afisele alea happy apoi le-am lipit pe stalpi, asta mi-a luat cam 1 ora happy

in rest nu te pot ajuta, SUCCES!

| YukiMrM a răspuns:

Aa da, sunt multe site-uri unde se dau pisici spre adoptie, cauta pe net "adopt pisica birmaneza"

| luci94dim explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.Desigur ca am cautat pe google dar sunt doar cateva si acelea sunt la niste preturi exorbitante.Pe hipet.ro sunt spre adoptie numai europene. Este buna ideea cu afisele. Cainele este exclus in apartament. motan birmanez am mai avut inainte sa se nasca juniorul si a fost ok. Si ei stiu sa fie prieteni pe viata. Depinde cum il educi. Daca din intamplare vedeti un anunt pe undeva astept un semn din partea voastra. Multumesc tuturor pentru raspunsuri si astept si altele in continuare!