| eva2299 a întrebat:

Bună seara internauţilor big grin!
Vreau să ămi iau un aparat foto. nou şi nu prea ştiu ce model mi-ar trebui. Aş vrea să ăndeplinească următoarele condiţii :
-Să facă poze clare şi mari.
-Să aibă un zoom acceptabil.
-Uşor de folosit.
-Nu aş vrea să fie Nikon sau Canon pentru că sunt destul de dificil de folosit şi nu vreau sa ii schimb obiectivul pentru că nu ma pricep.
De preferinţă Sony. Mi-a plăcut Sony Czbershot HX200v dar am înţeles că pozele nu sunt foarte clare ci este deosebit datorită zoom-ului foarte mare.

2 răspunsuri:
| Tania98C a răspuns:

Ia-ti un point and shoot, sunt cele mai usor de manevrat. Au focus automat, flash incorporat si setari automate de exposure in functie de conditii (imagine fixa, in miscare, zi, noapte, cadru apropiat sau departat, luminozitate marita sau scazuta, etc).

Sursa: : Ce aparate foto usor de folosit stiti? Nu vreau ceva profesional, dar totusi sa faca poze frumoase. | Comunitatea Unica http://www.unica.ro/......-frumoase.

| stefitare a răspuns:

Nu stiu cred ca arfi bun un somy am eu unul este excelent