| unknownpink008 a întrebat:

FUNDAA!
Vreau sa imi iau un aparat foto profesional. Nikon, Canon sau Sony? Criterii: focalizare automata, Imagini clare (culori clare, etc) CMOS, pret sub 15 milioane.
PS: Nu vreau link-uri, ci pareri
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Buna! Eu recomand Nikon D3100 la banii astia. De obicei vine cu un kit in care e inclus un obiectiv standard, zic eu, de 18-55mm. Adica, daca esti incepatoarea, e bun si mai tarziu poti incepe sa iti iei mai multe obiective, accesorii. Pentru moment trebuie sa te inveti cu setarile, ce si cand e bun, etc. Numai bine!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai nu merge pe firma. Trebuie sa ai si un link. la 1500 lei esti la limita de dslr, deci clar ai sa mergi pe asa ceva daca vrei poze reusite. http://bit.ly/1sgJVme. Alea sunt variantele cele mai ok.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Ca aparat foto iti recomand NIKON sunt cele mai bune. Cele mai frumoase culori le are Sony, dar sunt si cele mai sensibile. Un aparat bun, fiabil, puternic=Nikon

| JessJessie a răspuns:

Daca te ajuta cu ceva poti incerca pe emag.ro sa iti cumperi unul in rate, aparate sunt mult, dar majoritatea sunt de calitate, iar atunci cand primesti coletul poti verifica produsul.
Eu am fost multumita de orice obiect achizitionat de la ei. Iar la aparat as opta pentru un Nikon, culori grozave.