| VizireanuMihai a întrebat:

Bună seara! Sunt începător la porumbei și am văzut ca au fecalele apoase! Am căutat pr net și nu au nicio simptomă înafară de diaree. Le am administrat pastile și am citit pe net ca uneori porumbei fac moale și nu este nici o problemă. Mă puteți ajută!
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Salut,
Cand aveam porumbei mai pateam asta cu ei cand le dadeam lucerna verde tocata marunt. Cel mai sigur la un magazin pentru mancare de animale gasesti infos clare si tratamente. Asa e greu sa ne dam seama daca e vreun virus sau de la ceva din mancare. Un mic sfat, vezi doar sa nu le dai niciodata grau proaspat treierat ca vor face varsat. Sa le dai intotdeauna grau din anul precedent. Si grija la floarea soarelui sa le dai cat mai putin ca se imbolnavesc la ficat si mor destul de repede daca le dai cantitati mari.