| Ancamaria1234 a întrebat:

Buna seara TPU! Am si eu o intrebare.

Vreau sa plec in Marea Britanie cu compania aeriana Jet2.com si nu stiu daca permit animalele bord.
Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Aici ai 2 intrebari si raspunsurile celor de le Jet2.
Banuiesc ca stii engleza, ori poti copia textul si traduce cu ajutorul lui "Google translate"

https://www.jet2.com/faqs/travelling-with-children-and-animals/#gsc.tab=0

1. Do you allow the carriage of animals in the cabin?
We are pleased to carry registered assistance dogs on all UK domestic flights and international airports where national rules permit.
Flights must be booked through our dedicated Assistance Team on +44 (0) 8444 721031 or +44 (0)203 059 8337 if calling from overseas so that appropriate arrangements can be made.
Unfortunately we are unable to carry any other animal in the cabin of our aircraft.

2.Do you allow the carriage of animals in the hold?
Jet2.com is unfortunately unable to offer this facility any longer. Any pre-booked and pre-approved carriage of animals will be honoured.

3 răspunsuri:
| VladEXPLORE a răspuns:

Animalul de companie trebuie aibe acte in regula sa nu fie rasa periculoasa, si depinde de aeroportul din care decolezi si aterizezi spre exemplu aeroportul JFK din New York a devenit foarte strict la asa ceva ca acum 2 ani era sa se raspandeasca un virus periculos ca ebola din cauza unei pisici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Jet2. Com e doar o agenție online de bilete nu o companie aeriana. Politica transportului animalelor o verifici pe site ul companiei cu care vei zbura

| darrio2007 a răspuns:

Zboară cu WizzAir. E si mai ieftin si poti intra direct pe site si afli ce te intereseaza. Nu zbori cu Jet2.com.