| Mădălina12345ionela a întrebat:

Caut răspuns la o întrebare de câteva zile, părerile sunt împărțite. Este posibila transportarea pe cale aeriana a unul cățel in Marea Britanie? Astept răspunsurile cu nerăbdare, multumesc anticipat

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles, animalele zboara frecvent

| relian a răspuns:

Suna la compania cu care zbori sau de unde cumperi biletu, vorbeste cu aia si o sa te lamureasca.Depinde daca cu ce zbori tu au si asa ceva, daca zbori cu un autobuz sigur ala nu prea mai are loc si de animaluri. Oricum o sa platesti pentru catel, trebuie sa ai o cusca anume, iti spun ei ce cusca trebuie si mai multe informatii iti dau aia.Deci direct la sursa intrebi si afli tot ce doresti.Tu crezi ca noi lucram la comanii aeriene sa stim? Fiecare companie are regulile ei, deci cel mai indicat intrebi acolo de unde cumperi tu bilet.

| Mădălina12345ionela explică (pentru relian):

Știu, fiecare companie cu regulile ei. Eu doar am întrebat, din toată comunitatea am sperat sa mai fi trecut cineva prin dilema mea. Multumesc!

| Crina141 a răspuns:

Câinii și pisicile din România pot intra în UK dacă îndeplinesc următoarele:
1.Să aibă implantat un microchip;
2.Să fie vaccinate antirabic cu cel puțin 21 de zile înainte de plecare;
3.Să dețină un pașaport european;
4.Să fie deparazitate intern împotriva teniei (obligatoriu doar la câini);
5.Să intre în Marea Britanie doar pe o rută autorizată și cu o companie aprobată de Guvernul britanic.
Daca vrei sa citesti mai multe----> http://www.zooland.ro/......tanie-4856
Sper ca ti-am fost de ajutor! Sfatul meu este, daca vrei sa mergi in Marea Britanie, si vrei sa iti iei si catelusul cu tine, poti sa il trimiti cu o firma specializata in astfel de lucruri, stiu multe persoane care au facut asta. O sa ajunga si el dupa cateva zile dupa ce ai ajuns tu. Transportul aerian in Marea Britanie, nu stiu daca e posibil dar stiu ca poti sa il trimiti cu o masina speciala.