Întrebare recomandată | andreeacrampean03 a întrebat:

Buna seara! Va scriu aceasta postare printre lacrimi, pentru ca perusul meu de 4 ani tocmai a murit.
Problema este ca noi mai avem o nimfa, care tot 4 ani are. Nu se intelegau ei prea bine pentru ca se ciondaneau, dar se vedeau zilnic.
Ce sa fac ca sa nu-l afecteze pe el pierderea perusului? Nu pot sa il pierd si pe el.

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ori iei alt perus repede ori pui o oglinda temporar

| TantiLizica a răspuns:

Nimfele sunt păsări sociale și au neapărată nevoie de companie. Trebuie să mai adopți încă o pasăre, de preferat o nimfă deoarece sunt de aceeași specie și au aceleași nevoi sociale și comportament.