| anonim_4396 a întrebat:

sper sa nu radeti de intrebarea >mea.:" am acasa 3 animalute de plus, la care nu pot renunta, si cu unul dintre ele inca mai dorm si restul ii tin langa pat, pur si simplu nu pot sa renunt la ei. unul il am de cand aveam 3 ani, si am invatat sa fac multe lucruri, cu el langa mine(eu credeam cand am invatat sa merg cu bicicleta de ex, ca imi va purta noroc si il tinem cu mine), altul il am de la Mos Nicolae, de cand aveam 9 ani, si nu pot sa renunt la el pentru ca era exact ceea ce imi doream in acea vreme si stiu ca era foarte rar si mosul(mama si tata desigur) a facut eforturi mari sa mi-l achizitioneze.si mai am un delfin pe care il am dintr-o excursie pe care nu am s-o uit.acolo am invatat sa inot si am descoperit lucruri minunate. a fost cea mai frumoasa excursie de pana acum, din toata viata mea.mama spune ca ar trebui sa ii pun deoparte, sau sa-i dau unui copil, dar pur i simplu nu pot.nu imi amintesc tot din copilarie, de aceea nu stiu de ce sunt asa atasata de acestea, cum am zis, unul il am de cand aveam 3 ani, dar nu pot sa renunt la ei, am prea multe amintiri petrecute cu acestea animale impaiate langa mine. sper ca nu m-am facut de ras pe acest site, dar dati-mi niste sfaturi, pls(recunosc, imi place sa colectionez tot felul de animalute impaiate, dar le pun intr-un dulap si ma uit la ele de la distanta, dar nu stiu ce am cu acestea 3 )

7 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Eu nu le dau chair daca camra mea este pliand e jucari o sa le dau copiilor si nepotilor mei

| Kate21 a răspuns:

Pai ai putea sa le pastrezi ca si pana acum, cine te opreste?
sau ai putea sa gasesti altceva din acea perioada care sa iti aduca aminte de copilarie si de acestea sa te distantezi treptat.Sa le pui pe un raft aproape de tine si din saptamana in saptamana sa le pui tot mai departe si in plus nu te obliga nimeni sa le dai daca nu vrei, nu?

| RoxanaCher a răspuns:

Nu ai absolut nici o problema! Si eu am niste animalute de plus care nu ma pot despartii de ele! Si in nici un caz nu te-ai facut de ras! Pastreaza-le ca sa-ti aduci aminte cu placere de copilaria ta! Daca tu ti chiar atat de mult la ele nu ti-ar face bine sa le dai! E ca si cand ti-ar muri catelusul! Imi aduc aminte ca aveam un iepure care mergeam peste tot cu el:la maggazin, la joaca, la tv... Dar a crescut prea mare si nu am mai avut unde sa-l tin! Am plans dupa el o saptamana! Si acum ceva amuzant:aveam 5 ani si a trebuit sa schimbam masina de spalat si cand am vazut ca au venit sa o ia am inceput sa plang! Deci, e bine sa le pastrezi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Punele pe un raft la vedere...

| DrunkShepp a răspuns:

Daca chiar ti la ele eu zic sa nu renunti la ele oricat de mari am fi tot o parte din noi ramane copilaroasa asa ca ar trebui sa le mai pastrezi.Animalutul acela pe care spui ca il ai de la 3 ani cred ca e special si eu am unul de la botezul meu si inca mai dorm cu el asa ca nu este nici o rusine daca ne aducem aminte de copilarie cu ajutorul unor obiecte sau animale impaiate.

Răspuns utilizator avertizat
| gangstarap a răspuns:

R: There is already an open account using the username or email address you entered.